fbpx

Mistrz florystyki

Terminy:

 • 30.01.2023 - dzienny

mistrz florystyki kursKurs MISTRZ FLORYSTYKI w pół roku!

Zapisy trwają! Pierwszy zjazd: 30.01-02.02.2023 r.
Egzamin we wrześniu 2023.

NOWA FORMUŁA KURSU MISTRZOWSKIEGO

Czy masz doświadczenie, prowadzisz wiele lat kwiaciarnię, pracownię florystyczną czy inną działalność związaną z biznesem kwiatowym, ale nie posiadasz jeszcze tytułu Mistrza florystyki? Ten kurs florystyczny jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy na intensywny kurs przygotowujący do egzaminu MISTRZ FLORYSTYKI.

Doszlifujemy z Tobą twoje umiejętności, uporządkujemy wiedzę, przeprowadzimy przez wszelkie techniki, które można wykorzystać w codziennym życiu zawodowym oraz poprowadzimy poprzez świat projektowania od pomysłu do realizacji, a Twoją kreatywność rozwiniemy w nową jakość.

Program nauczania kursu MISTRZ FLORYSTYKI jest autorskim programem prekursora florystyki w Polsce Małgorzaty Niskiej, z 22 letnim stażem nauczania, współautora podstaw programowych opracowanych dla MEN, który jest obowiązującym programem w całej Polsce.

Kurs Mistrz florystyki skierowany jest do:

 • pracowników i właścicieli kwiaciarni,
 • pracowni florystycznych,
 • organizatorów ślubów, wesel, eventów,
 • konsultantów ślubnych,
 • nauczycieli zawodu,

którzy spełniają jeden z następujących warunków:

1) posiadają świadectwo ukończenia szkoły ponadpodstawowej, dotychczasowej szkoły ponadgimnazjalnej albo szkoły ponadpodstawowej działającej w systemie oświaty przed dniem 1 stycznia 1999 r. oraz tytuł czeladnika lub równorzędny w zawodzie, w którym zdaje egzamin, a także:

a) co najmniej trzyletni okres wykonywania zawodu, w którym zdaje egzamin, po uzyskaniu tytułu zawodowego,

albo

b) co najmniej sześcioletni okres wykonywania zawodu, w którym zdaje egzamin, łącznie przed uzyskaniem i po uzyskaniu tytułu zawodowego;

2) posiadają świadectwo ukończenia szkoły ponadpodstawowej, dotychczasowej szkoły ponadgimnazjalnej albo szkoły ponadpodstawowej działającej w systemie oświaty przed dniem 1 stycznia 1999 r. oraz co najmniej sześcioletni okres wykonywania zawodu, w którym zdaje egzamin, w ramach samodzielnie prowadzonej działalności gospodarczej;

3) posiadają świadectwo ukończenia szkoły ponadpodstawowej, dotychczasowej szkoły ponadgimnazjalnej albo szkoły ponadpodstawowej działającej w systemie oświaty przed dniem 1 stycznia 1999 r. oraz tytuł czeladnika lub równorzędny w zawodzie wchodzącym w zakres zawodu, w którym zdaje egzamin, a także co najmniej trzyletni okres wykonywania zawodu, w którym zdaje egzamin, po uzyskaniu tytułu zawodowego;

4) posiadają świadectwo ukończenia szkoły ponadpodstawowej, dotychczasowej szkoły ponadgimnazjalnej albo szkoły ponadpodstawowej działającej w systemie oświaty przed dniem 1 stycznia 1999 r. oraz tytuł mistrza w zawodzie wchodzącym w zakres zawodu, w którym zdaje egzamin, a także co najmniej roczny okres wykonywania zawodu, w którym zdaje egzamin, po uzyskaniu tytułu mistrza;

5) posiadają świadectwo ukończenia szkoły ponadpodstawowej, dotychczasowej szkoły ponadgimnazjalnej albo szkoły ponadpodstawowej działającej w systemie oświaty przed dniem 1 stycznia 1999 r., dających wykształcenie średnie albo średnie branżowe i kształcących w zawodzie wchodzącym w zakres zawodu, w którym zdaje egzamin, oraz tytuł zawodowy w zawodzie wchodzącym w zakres zawodu, w którym zdaje egzamin, a także co najmniej dwuletni okres wykonywania zawodu, w którym zdaje egzamin, po uzyskaniu tytułu zawodowego;

6) posiadają dyplom ukończenia szkoły wyższej na kierunku lub w specjalności w zakresie wchodzącym w zakres zawodu, w którym zdaje egzamin, oraz co najmniej roczny okres wykonywania zawodu, w którym zdaje egzamin, po uzyskaniu tytułu zawodowego.

(art. 3 ust. 4 ustawy o rzemiośle, rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13 stycznia 2017r. w sprawie egzaminu czeladniczego, mistrzowskiego oraz egzaminu sprawdzającego, przeprowadzanych przez komisje egzaminacyjne izb rzemieślniczych ( Dz. U z 2017r. poz. 89).

Dlaczego warto postawić na kurs Mistrz florystyki?

 • Kurs Mistrz florystyki poprowadzi prekursor florystyki Małgorzata Niska. To spod jej ręki wyszli najlepsi floryści w Polsce, którzy teraz sami szkolą innych i posiadają autorskie szkoły w całej Polsce. Jeśli się szkolić, to najlepiej u źródła!
 • Najkrótszy i jednocześnie najbardziej intensywny, o bogatym programie, najkorzystniejszy finansowo (stosunek liczby godzin do ceny) kurs mistrzowski na rynku.
 • Współczesny marketing własnego biznesu. Wasz sukces jest naszym sukcesem.
 • Stawiamy przede wszystkim na stacjonarne, praktyczne szkolenie, bo tylko taki sposób nauki przynosi najlepsze efekty, sprowadzając do minimum nauczanie na platformie i on-line.
 • Możliwość udziału w rozwijających pokazach i wydarzeniach florystycznych, gdzie można nabyć jeszcze większego doświadczenia pod okiem Małgorzaty Niskiej.
 • Nasza pracownia warsztatowa po zajęciach jest do Państwa dyspozycji w celu dalszych, samodzielnych ćwiczeń lub np. doszlifowania zadanego projektu.
 • Możliwość noclegów w korzystnych cenach w pokojach na terenie naszej szkoły florystycznej, co pozwala na zawieranie trwałych wieloletnich przyjaźni oraz wymiany doświadczeń zawodowych kursantów z całej polski.
 • Sala socjalna wyposażona w aneks kuchenny z kuchenką, lodówką, zmywarką, ekspresem do kawy.
 • Egzaminy odbywają się w prestiżowym miejscu – Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie.

 

Czas trwania i organizacja kursu

Tylko u nas aż 464 godziny lekcyjne!

Zajęcia praktyczne odbywają się w blokach lekcyjnych w godzinach 8.00- 17.45.

 • Program zrealizujemy podczas 6 czterodniowych zjazdów (poniedziałek-czwartek) – 288 h warsztatowych
 • jednego zjazdu (48 godzin lekcyjnych) konsultacyjno-przygotowawczego do praktycznego egzaminu mistrzowskiego

Ponadto bezpłatnie otrzymujesz:

 • 2 dni konsultacji teoretycznych ustalanych indywidualnie z każdym uczestnikiem szkolenia
 • 1 zjazd (48 godzin lekcyjnych) bezpośrednio przed egzaminem przeprowadzimy Cię spokojnie poprzez każdą z poszczególnych kategorii zadanych przez Komisję egzaminacyjną. Podczas zjazdu przećwiczysz i skonsultujesz wszystkie prace z prowadzącym.
 • 80 h lekcyjnych na platformie edukacyjnej i online

 

Koszt kursu i forma płatności

Wpisowe: 650 zł
C
zesne miesięczne przez 7 miesięcy nauki to 1500 zł.

650 zł koszt organizacji egzaminów w Oranżerii Pałacu w Wilanowie  (koszty nie uwzględniają opłat na rzecz Izby Rzemieślniczej).
Rachunek jest prosty! 7×1500 zł: 464 h = 22,62 zł /1 godzinę lekcyjną! Taniej nie znajdziesz.

Dokumenty uzyskane o ukończeniu kursu.

 • Zaświadczenie o ukończeniu kursu wg Rozporządzenia MEN.
 • Dyplom prestiżowej Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej (również w języku angielskim i niemieckim)
 • Państwowy Dyplom Mistrz florystki wydany przez Izbę Rzemieślniczą (po zdaniu egzaminu)

Zobacz Harmonogram tematyczny kursu Mistrz florystyki

MIEJSCE PROWADZENIA KURSU

Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej
ul. Kampinoska 22, Łomianki k/Warszawy

BAZA NOCLEGOWA

Dla naszych kursantów przygotowaliśmy miejsca noclegowe oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny z serwisem kawowym.

*Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu kursu lub jego odwołania z powodu niewystarczającej liczby uczestników.
W razie pytań prosimy o kontakt: 531 259 990, 508 746 259 lub szkola@florystyka.com.

 

  >>> ZAPRASZAMY DO SKLEPU <<<

Mistrz florystyki dla zaawansowanych

Nasz kurs Mistrz florystyki został opracowany z myślą o osobach, które od lat pracują w branży. To doskonały wybór przede wszystkim dla właścicieli kwiaciarni. Obecnie konkurencja na rynku jest dość duża, dlatego warto stale doskonalić swoje umiejętności. Wzięcie udziału w kursie dla zaawansowanych pozwala na poszerzenie wiedzy, co przekłada się bezpośrednio na efekt pracy i zainteresowanie klientów, a przede wszystkim umożliwia uzyskanie państwowego tytułu MISTRZ FLORYSTYKI.

Szkolenie Mistrz florystyki dzieli się na część teoretyczną i praktyczną. To kurs, w trakcie którego osoby zaawansowane poznają tajniki florystyki w profesjonalnym wydaniu. Bez zdobycia odpowiedniej wiedzy niemożliwe staje się zaprojektowanie wymagających kompozycji roślinnych. Nasze kursy florystyczne dla zaawansowanych obejmują również informacje teoretyczne dostępne online, z którymi można zapoznać się w wolnym czasie. Na zajęciach uczestnicy mają okazję wypróbować zdobyte informacje w praktyce. Uczymy najbardziej wymagających technik, które pozwalają na podniesienie prestiżu Twojej kwiaciarni.

Organizujemy także warsztaty dla osób początkujących. Obejmują one podstawowe informacje, które pozwalają na wykonywanie prostych dekoracji. Zapraszamy do kontaktu – dobierzemy odpowiedni kurs do Twojego poziomu zaawansowania i już posiadanej wiedzy. W naszych kursach chętnie biorą udział osoby z całej Polski.


Do zapłaty teraz: 650,00 PLN

!
!
!
!
!

Informacje o prowadzącym

Małgorzata Niska

Prekursorka florystyki w Polsce, współautorka podstaw programowych w zawodzie Florysta.
Założycielka pierwszej autorskiej szkoły florystycznej w kraju.
Mistrzyni Polski 1998 w układaniu kwiatów, Międzynarodowy Mistrz Polski 2000 r. Jako pierwszy florysta w Polsce brała udział we Florystycznych Mistrzostwach Europy w 2000 r. zajmując 8 miejsce, oraz w Pucharze Świata w 2002 r. plasując się na miejscu 11.   Zobacz więcej…
Galeria

Zaufali nam

Drogi Gościu !

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI