DSC 2430 Kopiowanie 400x400 1

Bal Debiutantek

„Najpiękniejszy Bal w Polsce…” Tak określono tegoroczny Jubileuszowy Bal Debiutantek, który odbył się 21 kwietnia w imponującej Auli Głównej Politechniki Warszawskiej.
Czemu najpiękniejszy? Niewątpliwie dzięki niezwykle bogatemu programowi artystycznemu, o który zadbali organizatorzy balu, ale podczas tak prestiżowego wydarzenia nie mogło zabraknąć oprawy kwiatowej.
Czujemy się wyróżnieni, że jako Szkoła florystyczna wraz z naszymi Absolwentami i Uczniami zostaliśmy zaproszeni aby wykonać dekoracje florystyczne no to niezwykłe przedsięwzięcie.


Do wykonania były aranżacje na 30 okrągłych stołów 10 osobowych dla Vipów, ustawionych na dziedzińcu oraz 24 aranżacje na stoły podłużne rozstawione na krużgankach pierwszej kondygnacji okalających dziedziniec.  Udekorowane zostało wejście na dziedziniec kompozycjami w amforach oraz scena na której zamontowano 15 metrowy fryz kwiatowy oraz wysokie amfory ustawionymi po bokach sceny.
Dopełnienie dekoracji stanowiły bukiety tulipanów ustawione na kolumnach przy wejściach na krużganki.
Wykonaliśmy również wianki na głowę dla dziewcząt witających gości, pretendujących do grona przyszłorocznych Debiutantek.
Kolorystykę dekoracji utrzymaliśmy w tonie bardzo jasnych pasteli oddziaływujących wręcz biało, nawiązujących do delikatności i subtelności młodych kobiet, które debiutowały w tym balu.
Jasność kwiatów zgrywała się z różnorodnością efektów świetlnych zdobiących całą uroczystość. Motywem przewodnim aranżacji były białe, rozwinięte róże z pełnymi chryzantemami odmiany Euro i łososiowymi goździkami. Dopełnienie stanowiły eleganckie jaskry o pudrowo różowym odcieniu. Romantyczności i subtelności nadała biała gipsówka.


W dużych amforach ekspresji dodały elementy spływające znów coraz modniejszego Asparagusa Sprengera.
Pod koniec balu, wychodzący goście zostali obdarowani kwiatami użytymi w aranżacjach. To nowy zwyczaj, zaczerpnięty z Opernballu w Operze Wiedeńskiej.
W tym miejscu pragniemy podziękować naszym Uczniom: Joanna Bortnowska, Anna Łowicka, Edyta Kalinowska, Dominika Szybisz, Katarzyna Salak, Dagmara Gregor, Paulina Wyszomirska, Małgorzata Kamińska, Halina Bziuk, Paula Kunikowska, Eugenia Lichacz, Maciej Maciejewski, Michał Paś, którzy pomagali w wykonaniu dekoracji.
Chcemy również podziękować sponsorom kwiatów i materiałów florystycznych, dzięki którym powstały te dekoracje: Magnus, Blanka Direct, Italian Flowers, Gospodarstwo Ogrodnicze Ryszard Cybula, Gospodarstwo Ogrodnicze Witold Cybula, TB Group s.c.,Victoria Floral Products.

Koszyk
Przewiń do góry