szkola florystyczna 400x400 1

Dyplom Florysty 2015

25 września 2015 to dzień, który czternaście dyplomowanych już Florystek Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej będzie wspominać jeszcze długo.

Dzień trudny ale jakże ekscytujący, to zwieńczenie całorocznej intensywnej nauki… Appassionato … (tłum. z pasja, z uczuciem)… tak brzmiało tegoroczne hasło Egzaminów końcowych, odbywających się w Oranżerii Wilanowskiego Pałacu, podczas których nasze Słuchaczki musiały sprostać czterem florystycznym konkurencjom, ocenianym później przez trzyosobową komisję branżową.

Jednak przygotowania do egzaminów były równie intensywne i rozpoczęły się już 2 tygodnie wcześniej, podczas których nasze Panie szlifowały projekty swoich prac, dobierały materiał i kwiaty,  a to wszystko pod czujnym okiem opiekuna grupy i wykładowcy Pani Małgorzaty Niskiej.

W tym roku w komisji egzaminacyjnej gościły: Agnieszka Mitko-Kominek jako przewodnicząca komisji, Mira Kwaśniewska oraz Małgorzata Szymioł.

Egzaminy rozpoczęły się o godzinie 9.00. Pierwszą konkurencją, z którą przyszłe Florystki musiały się zmierzyć był Wieniec. Na wykonanie pracy miały 120 minut. Kolejna konkurencja to bukiet, na który przeznaczone jest tylko 30 min. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się trzecia konkurencja, na którą było 60 min. Ostatnią pracą, którą należało wykonać była praca dowolna. Wyniki egzaminów ogłoszono około godziny 19.00, a nasze Florystki odetchnęły z ulgą słuchając gratulacji i wielu ciepłych słów od Komisji, która pochwaliła wysoki poziom kompozycji.

Przez dwa kolejne dni nasze Florystki z dumą prezentowały swoje prace podczas wystawy, na którą przybyło w sumie ponad 2150 osób. Ogromnie nas cieszy tak duża frekwencja i tym samym możliwość tak szerokiemu spektrum osób ukazania florystycznych możliwości i tym samym propagowania florystyki. Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się w niedzielne popołudnie, na które zostały zaproszone rodziny i przyjaciele Florystek.

Szkoła florystyczna Małgorzaty Niskiej serdecznie dziękuje za tak liczne odwiedziny wystawy Prac Florystów 2015. Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy i życzy dalszych sukcesów zawodowych!

Wyniki egzaminów w poszczególnych kategoriach oraz w klasyfikacji generalnej:

Wieniec:

1 miejsce Magdalena Bogusławska

2 miejsce Izabela Mikoda

3 miejsce Monika Niewierko

4 miejsce Ewa Świerczek

Bukiet:

1 miejsce Aleksandra Rękawek

2 miejsce Izabela Mikoda

3 miejsce Monika Niewierko

4 miejsce Klaudia Kmiecik

Ozdoba Ślubna:

1 miejsce Magdalena Bogusławska

2 miejsce Wioleta Sobieska

3 miejsce Lucyna Eichert

4 miejsce Marzena Nowakowska

 

Praca dowolna:

1 miejsce Klaudia Kmiecik

2 miejsce Izabela Mikoda

3 miejsce Aleksandra Rękawek

4 miejsce Marzena Nowakowska

 

Punktacja generalna:

  1. Magdalena Bogusławska
  2. Izabela Mikoda
  3. Monika Niewierko

 

Koszyk
Przewiń do góry