grupowe 400x400 1

Egzaminy FLORYSTA 2019

Jak ten czas szybko płynie… To już rok, odkąd nieśmiało zaczynali układać swoje pierwsze bukiety w szkole. Mowa oczywiście o kolejnej grupie naszych absolwentów, którzy właśnie opuścili mury naszej szkoły.

22 września 2019r. – tą datę niektórzy będą jeszcze długo pamiętać… Mamy na myśli oczywiście 10-ciu świeżo upieczonych, dyplomowanych Florystów, a w zasadzie 9 Florystek i 1 Florystę, którzy uzyskali swoje Świadectwa Czeladnicze oraz Dyplomy naszej szkoły. Wszystkim serdecznie jeszcze raz gratulujemy wspaniałych prac. Wiele z nich jak to podkreślili przedstawiciele Izby Rzemieślniczej oraz członkini komisji mogłoby pretendować do poziomu mistrzowskiego, dlatego tym bardziej jesteśmy z nich dumni. Poniżej trochę szczegółów z wydarzenia
20 września bieżącego roku, o godzinie 9:00 w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie rozpoczął się egzamin praktyczny naszych uczniów. Pierwszą kategorią, z jaką się zmagali, to Wieniec. W ciągu dwóch godzin, powstały niesamowite prace, które z pewnością wymagały nie lada wysiłku. Pomysły gromadzone przez rok nauki naszych Absolwentów doczekały się swojej realizacji. Kolejnymi kategoriami, jakie były oceniane na egzaminie to Bukiet, Ozdoba ślubna oraz Praca dowolna. Po zakończonych pracach w każdej z kategorii, komisja egzaminacyjna w trzyosobowym składzie długo debatowała o niuansach ocen w poszczególnych kategoriach. Po podliczeniu wszystkich punktów wyłoniła po 4 najlepsze prace w każdej kategorii, które zasługiwały na wyróżnienie. Wyniki prezentowały się następująco:

Wieniec

IV miejsce: Hanna Skoczylas

III miejsce: Anna Grabkowska-Pikor

II miejsce: Maria Ruta

I miejsce: Sebastian Gutkowski

Bukiet

IV miejsce: Sebastian Gutkowski

II miejsce: Joanna Pietrzak

II miejsce: Maria Ruta

I miejsce: Anna Grabkowska-Pikor

Ozdoba ślubna

IV miejsce: Agata Bilska

III miejsce: Maria Ruta

II miejsce: Hanna Dylewska

I miejsce: Monika Zaniewska

Praca dowolna

IV miejsce: Anna Grabkowska-Pikor

III miejsce: Agata Bilska

II miejsce: Maria Ruta

I miejsce: Sebastian Gutkowski

Punktacja generalna

IV miejsce: Monika Zaniewska

III miejsce: Anna Grabkowska-Pikor

II miejsce: Maria Ruta

I miejsce: Sebastian Gutkowski

22 września 2019 r. odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów, a przez cały weekend można było podziwiać wszystkie prace naszych słuchaczy, podczas wystawy, która się odbyła jak co roku w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Możemy się pochwalić ogromna frekwencją – ponad 2500 zwiedzających, którym mogliśmy przybliżyć sztukę florystyczną, pod którą kryje się niesamowite rzemiosło. Takie wystawy to najlepsza promocja naszego zawodu.

Słowa uznania należą się również asystentom, którzy wspierali i pomagali przez cały ten gorący okres. Podziękowania dla: Anny Frost, Katarzyny Salak-Pytlak, Pauli Kunikowskiej,  Macieja Maciejewskiego, Iwony Sawickiej, Eweliny Kozak, Marty Borkowskiej-Dziedzic, Renaty Mikołajczyk, Pauliny Wojda, Ewy Walasek, Małgorzaty Krawczak, Anny Sosik, Grzegorza Ruta oraz Piotra Pikor.

Koszyk
Przewiń do góry