DSC 2308 Kopiowanie 400x400 1

Egzamin FLORYSTA – marzec 2018

Każdy egzamin florystyczny w Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej jest swoistym świętem szkoły, a dla Słuchaczek i Słuchaczy to niezwykle emocjonujący czas, gdyż jest sprawdzianem wszystkich umiejętności nabytych podczas rocznego kursu.

23 marca 2018 w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbył się właśnie taki egzamin. Był to egzamin na poziomie czeladniczym.
Jednak przygotowania do egzaminów były równie intensywne i rozpoczęły się już 2 tygodnie wcześniej, podczas których Panie szlifowały projekty swoich prac, dobierały materiał i kwiaty,  wierciły, kleiły, malowały szykując swoje konstrukcje pod prace,  a to wszystko pod czujnym okiem opiekuna grupy i wykładowcy Pani Małgorzaty Niskiej, która udzielała ostatnich konsultacji.
Podczas egzaminu Absolwentki szkoły miały do wykonania po cztery prace: wieniec, bukiet, ozdobę ślubną oraz pracę dowolną  oceniane później przez komisję Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia w składzie:
Przewodnicząca: Karolina Ładyżyńska-Skrzypek
Członkowie: Agnieszka Mitko-Kominek, Małgorzata Szymioł

Zwieńczeniem egzaminów jest zawsze wystawa prac dyplomowych. Przez weekend w Wilanowskiej Oranżerii nasze dyplomowane Florystki z dumą prezentowały swoje prace, na którą przybyło mnóstwo zwiedzających.
Ogromnie nas cieszy tak duża frekwencja i tym samym możliwość tak szerokiemu spektrum osób ukazania florystycznych możliwości i tym samym propagowania florystyki. Uroczyste rozdanie dyplomów oraz świadectw czeladniczych odbyło się w niedzielne popołudnie, na które zostały zaproszone rodziny i przyjaciele Florystek.
Szkoła florystyczna Małgorzaty Niskiej serdecznie dziękuje za tak liczne odwiedziny wystawy. Wszystkim Paniom serdecznie gratulujemy i życzy dalszych sukcesów zawodowych!

Dziękujemy również firmie Victoria Floral Products za upominki dla naszych absolwentów!

Punktacja generalna:

I Joanna Bortnowska
II Dominika Szybisz
III Aleksandra Olkowska
IV Katarzyna Perzyna

Punktacja w 4 konkurencjach wygląda następująco:

Kategoria:

Wieniec:
I Dominika Szybisz
II Joanna Bortnowska
III Katarzyna Perzyna
IV miejsce: Martyna Makuch

Bukiet:
I miejsce: Joanna Bortnowska
II miejsce: Anna Łowicka
III miejsce: Dominika Szybisz
IV miejsce: Aleksandra Olkowska

Ozdoba ślubna:
I miejsce: Dominika Szybisz
II miejsce: Joanna Bortnowska
III miejsce: Aleksandra Olkowska
IV miejsce: Katarzyna Perzyna

Praca dowolna:
I miejsce Joanna Bortnowska
II miejsce Dominika Szybisz
III miejsce Aleksandra Olkowska
IV miejsce Katarzyna Perzyna

 

 

 

 

 

 

Koszyk
Przewiń do góry