kurs florysta 26 400x400 1

Egzaminy – FLORYSTA wrzesień 2018

Egzaminy – FLORYSTA wrzesień 2018

W dniach 20-21 września 2018 odbyły się kolejne egzaminy czeladnicze na poziomie Florysty – Absolwentek Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej.

Do egzaminu, który tradycyjnie już odbywał się w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie  przystąpiło 16 Pań.

W czwartek Absolwentki zmagały się z częścią teoretyczną egzaminu, ale tak naprawdę to piątek był tym długo wyczekiwanym dniem, dniem pełnym emocji i ekscytacji, w którym to  musiały wykazać się swoimi florystycznymi umiejętnościami, wykonując przed komisją egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia po cztery prace w różnych kategoriach.

W komisji gościły: Karolina Ładyżyńska – Skrzypek jako przewodnicząca komisji oraz Małgorzata Szymioł i Monika Szalast. Zawsze oceniany jest pomysł, dobór kolorów, kompozycja i oczywiście technika.

Egzamin praktyczny rozpoczął się o godzinie 9:00. Pierwszą konkurencją, z którą przyszłe Florystki musiały się zmierzyć był Wieniec. Na wykonanie pracy miały 120 minut. Kolejna konkurencja to bukiet, na który przeznaczone jest tylko 45 min. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się trzecia konkurencja i było nią wykonanie ozdoby ślubnej. Ostatnią pracą, którą należało wykonać była praca dowolna. Wszystkie prace choć tworzone w tych samych kategoriach pokazywały indywidualność ich autorek. Wyniki egzaminów ogłoszono około godziny 18:00, a nasze Florystki odetchnęły z ulgą słuchając wyników i wielu ciepłych słów od Komisji, która pochwaliła wysoki poziom kompozycji.
Każdy taki egzamin poprzedzony jest długimi przygotowaniami, o których nie można tutaj nie wspomnieć. Były to bardzo intensywne dni, podczas których Uczennice pracowały nad projektami nie rzadko z wyrzynarką czy wkrętarką w ręku, dobierały materiał i kwiaty, tworzyły konstrukcje, ale ten wysiłek i spanie po kilka godzin opłacił się, bo powstało wiele pięknych prac.

Tradycją już jest, że po egzaminach w Oranżerii Wilanowskiej przez sobotę i niedzielę odbywa się wystawa prac dyplomowych. Zawsze bardzo cieszy duża frekwencja oglądających wystawę i tym samym możliwość pokazania tak szerokiemu spektrum osób florystycznych możliwości i tym samym propagowania florystyki. Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się w niedzielne popołudnie w towarzystwie przedstawicieli Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia oraz zaproszonych rodzin i przyjaciół Florystek.

Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej serdecznie dziękuje za tak liczne przybycie na wystawę, a wszystkim Paniom serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów zawodowych!
Wyniki egzaminów w poszczególnych kategoriach oraz w klasyfikacji generalnej:

WIENIEC:

I miejsce Aneta Kroker

II miejsce Iga Ciunelis

III Monika Utracik

IV Katarzyna Wanielewska

BUKIET

I miejsce Iga Ciunelis

II miejsce Klaudia Mąkolska

III Anna Sosik oraz Agnieszka Biczak-Ciećwierz

IV Małgorzata Krawczak

OZDOBA ŚLUBNA

I Iga Ciunelis

II  Anna Sosik

III Małgorzata Krawczak

IV Karolina Polerowacz

PRACA DOWOLNA

I Iga Ciunelis

II Katarzyna Salak

III Klaudia Mąkolska

IV Monika Utracik

PUNKTACJA GENERALNA

I Iga Ciunelis

II Monika Utracik

III Anna Sosik

IV Aneta Kroker

Koszyk
Przewiń do góry