DSC 0616 400x400 1

Egzaminy Mistrz florystyki, Florysta 2017

Flowers & Emotions – tak brzmiało hasło tegorocznych egzaminów absolwentów Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej, podczas których 15 września 2017 r. 8 kandydatów na Mistrza florystyki i 15 na Florystę czeladnika w pocie czoła wykonywało swoje prace w poszczególnych kategoriach. Dzień trudny ale jakże ekscytujący, to zwieńczenie całorocznej, intensywnej nauki.
Nie można tutaj nie wspomnieć o dwutygodniowych przygotowaniach poprzedzających egzamin, które były równie intensywne, podczas których Uczniowie szlifowali projekty swoich prac, dobierali materiał i kwiaty, a to wszystko pod czujnym okiem opiekuna grup i wykładowcy Pani Małgorzaty Niskiej.
Podczas egzaminów, które już tradycyjnie odbywały się w Oranżerii Wilanowskiego Pałacu kandydaci na Florystę musieli wykonać 4 prace, a Mistrzowie 5, które oceniała komisja powołana przez Izbę Rzemieślniczą Mazowsza, Kurpi i Podlasia.
Zadaniem florystów było wykonanie wieńca, bukietu, ozdoby ślubnej oraz pracy dowolnej. Natomiast Mistrzowie mieli do zrobienia pracę do tematu Flowers & Emotions, wieniec, bukiet, dekorację stołu oraz kreację floralną.
Zwieńczeniem egzaminów była dwudniowa wystawa prac dyplomowych, którą przez weekend mimo niesprzyjającej pogody, obejrzało prawie 2 tyś. gości oraz uroczysta gala florystyczna, podczas której Floryści prezentowali swoje ozdoby ślubne, a Mistrzowie florystyki kreacje floralne.
Na wybiegu przy gromkich oklaskach zaproszonych gości pojawiły się m.in. Nimfa wodna Lidii Iwańskiej i Rock-menki Bożeny Wrembel. Mogliśmy oglądać taniec Samby i kreację Edyty Miałkas, „Ptasie gody” Dagmary Gregor oraz „Królową śniegu” Małgorzaty Kamińskiej, która zakończyła pokaz.
Na zakończenie gali swoje Świadectwa i Dyplomy odebrali wszyscy zdający, w sumie 21 Pań oraz 2 Panów, a członkini komisji egzaminacyjnej wyraziła słowa uznania za bardzo wysoki poziom prac.
Szkoła florystyczna Małgorzaty Niskiej serdecznie dziękuje wszystkim przybyłym gościom za liczne słowa uznania oraz swoim dyplomowanym Absolwentom za ten miniony rok nauki i życzy dalszych sukcesów zawodowych.

Zajęte miejsca na podium w poszczególnych kategoriach:

Floryści

1. Wieniec

I Maciej Maciejewski

II Edyta Kalinowska

III Katarzyna Kuznecka

 

2. Bukiet

I Agnieszka Lipska

II Maciej Maciejewski

III Alicja Malinowska

 

3. Ozdoba ślubna

I Alicja Malinowska

II Michał Paś

III Eugenia Lichacz

 

4. Praca dowolna

I Dominika Szczepańska

II Dorota Danielewicz

III Małgorzata Gajecka

 

Pkt. Generalna

I Maciej Maciejewski

II Dominika Szczepańska

III Alicja Malinowska

 

Mistrzowie florystyki

1. Wieniec

I Dagmara Gregor

II Małgorzata Kamińska

III Edyta Miałkas

 

2.Bukiet

I Ewelina Krężałek

II Dagmara Gregor

III Edyta Miałkas

 

3. Praca tematyczna

I ex aequo Dagmara Gregor, Małgorzata Kamińska

II Edyta Miałkas

III Bożena Wrembel

 

4. Dekoracja stołu

I Ewelina Krężałek

II Dagmara Gregor

III ex aequo Edyta Miałkas, Bożena Wrembel

 

5. Kreacja floralna

I Bożena Wrembel

II Dagmara Gregor

III Małgorzata Kamińska

 

6. Punktacja generalna

I Dagmara Gregor

II Edyta Miałkas

III Małgorzata Kamińska

 

Koszyk
Przewiń do góry