Florystyka żałobna

ZAPISY NA NOWEJ PLATFORMIE. TERMIN: 5-7.06.2023

> ZAPRASZAMY NA NOWĄ PLATFORMĘ <<

Florystyka żałobna to bardzo istotna część naszego zawodu, która może również  stać się Waszą specjalizacją.
Kurs Florystyka żałobna przeznaczony jest dla osób początkujących oraz tych którzy chcą wzmocnić swój  warsztat bądź poszerzyć asortyment we florystyce żałobnej.

Zakres kursu

Kurs rozpoczniemy od zagadnienia pielęgnacji kwiatów ciętych rozszerzając i uzupełniając, ale także potwierdzając Waszą wiedzę w tym zakresie.
Pierwszą pracą jaką wykonamy będzie wiązanka nagrobna w tzw. ręku z naturalnymi łodygami. Pokażemy jak budować w niej przestrzeń zwracając uwagę na aspekty techniczne w tworzeniu tej aranżacji.


W każdej nawet najlepszej kwiaciarni może się zdarzyć, że zabraknie floretu. Pokażemy Ci czym i jak go zastąpić.
Kolejną wiązanką nagrobną jaką wykonamy będzie wiązanka w formie rombu.


Następną pracą  wykonamy również na floretach, ale żeby było ciekawiej każdy z kursantów wylosuje swój kształt, nad którym będzie pracował. W puli będą: koło, owal, kwadrat, prostopadłościan, serce, trójkąt, kropla.


Coraz bardziej popularny staje się wieniec w formie pełnego koła. W grupach 2 osobowych kursanci wykonają podkład zielony z różnych materiałów. Pokażemy techniki budowania profilu wieńca.


Nauczymy Cię jak montować gąbkę florystyczną na korpusie uwzględniając symetrię i asymetrię oraz odpowiednie proporcje dekoracji.
Wspólne omawianie podsumuje to ćwiczenie.

Następne zadanie pomoże Ci wprowadzić zupełnie nowe aranżacje do Twojej kwiaciarni. Tu również ogromne znaczenie będą miały kształty takie jak poduszki, serca, krzyże oraz kwiatowe wianki.


Trudno wprowadzić takie aranżacje w asortyment kwiaciarni, ponieważ podkłady do ich wykonywania są dość drogie. Zdradzimy Ci kilka naszych tajemnic i trików czym i jak można je zastąpić… 


Oczywiście nie zabraknie mocowania szarf i tu również zaproponujemy ciekawe rozwiązania.
Wspólne omawianie wykonanych aranżacji  wskaże niedociągnięcia, ale utrwali też wcześniejsze zalecenia. Nasi kursanci bardzo sobie to cenią.
Poza tym, pokażemy sposób prezentacji gotowych prac z florystyki żałobnej oraz podpowiemy jaką strategie marketingową zastosować w celu promocji szczególnie przed Świętem Zmarłych.

Podsumowując, nasz kurs florystyki pogrzebowej oparty jest przed wszystkim na ćwiczeniach. Wykorzystamy te 3 dni bardzo intensywnie, ale nagrodą będzie dla Ciebie rozszerzenie i uporządkowanie nowych umiejętności w tworzeniu ciekawych aranżacji z zakresu florystyki żałobnej.

Termin: 5-7.06.2023
Koszt kursu: 990 zł.
Zajęcia odbywają się w godzinach: 8:00-17:00.
Miejsce kursu: Łomianki (k/Warszawy) ul. Kampinoska 22
Możliwy dojazd komunikacją miejską, więcej informacji: https://florystyka.com/kontakt

Oferujemy noclegi!

*Zastrzegamy sobie możliwość do odwołania kursu z powodu niewystarczającej liczby osób.

Informacje o prowadzącym

Małgorzata Niska

Prekursorka florystyki w Polsce, współautorka podstaw programowych w zawodzie Florysta.
Założycielka pierwszej autorskiej szkoły florystycznej w kraju.
Mistrzyni Polski 1998 w układaniu kwiatów, Międzynarodowy Mistrz Polski 2000 r. Jako pierwszy florysta w Polsce brała udział we Florystycznych Mistrzostwach Europy w 2000 r. zajmując 8 miejsce, oraz w Pucharze Świata w 2002 r. plasując się na miejscu 11.   Zobacz więcej…

Koszyk
Przewiń do góry