Kwiaciarnia doskonała

Siła Jest Kobietą, Czyli Przepis Na Kwiaciarnie Doskonałą…

„KWIATY- KOCH BERLIN”

„Kwiaty są naszym  życiem” to piękne motto firmy  Blumen-Koch Berlin założonej w stolicy Niemiec ponad sto lat temu .

Fundamentem były 4 silne kobiety, które kierują „Kwiaty-Koch Berlin” od samego początku, zarówno w lepszych jak i w trochę gorszych czasach – nieustannie ją rozwijając.

A wszystko zaczęło się gdy pewnego dnia ogrodniczka z zamiłowania, pasjonatka, Emmi Böttcher otworzyła małą kwiaciarnię w Westfäliswche Straße 38, w Halensee. Firma  niezmiennie od 1912 roku znajduje się w tym samym miejscu.
Kilkanaście lat później, w roku 1927 kwiaciarnię przejęła córka założycielki, Lucy. Prowadziła ją z sukcesem aż do 1947 roku gdy firmę przejęła kolejna kobieta Ursula Koch ” Blumenbinderei Ursula Koch”. Pierwsze florystyczne szlify zdobyła dzięki przeszkoleniu przez swoją babcię Emmi, a następnie ciocię Lucy. Dzięki solidnym podstawom i miłości do kwiatów została zawodową florystką. Tak więc Ursula to już trzecia silna kobieta w  historii rodziny. Kierowała firmą w trudnych latach wojny.

Zmiana nastąpiła dopiero w roku 1976 gdy podczas studiów w Weihenstephan / Freising (najlepsza mistrzowska szkoła florystyczna w Niemczech) Christian Koch spotkał Brise – czwartą silną kobietę w historii rodziny. Brise rozpoczęła swoją własną działalność z indywidualnym podejściem  i nowatorskimi pomysłami, odcinając się od poprzednich  tradycyjnych  metod.
Od tej pory w „Kwiaty-Koch Berlin” indywidualność ma najwyższy priorytet. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w doborze towarów, jak i w sposobach realizacji  projektów oraz sprzedawanych produktów. Dzięki temu świetnie układa się wieloletnia współpraca z najlepszymi partnerami i dostawcami.

Źródłem sukcesu jest też odpowiednio dobrany profesjonalny personel, który jest należycie wynagradzany za kreatywność i nowatorski sposób  myślenia. W kwiaciarni oferowane są wyłącznie takie  rzeczy, które jej właściciele i pracownicy sami chętnie by umieścili we własnych mieszkaniach i domach.

Głowa firmy, Brise Koch  to dziś promienny uśmiech  „Kwiaty- Koch Berlin”. Zarządza całą  kwiaciarnią, steruje organizacją pracy w biznesie oraz zakupami. Jest pierwszą osobą kontaktową dla wymagających klientów oraz twórcą projektów. To z nią  pracuje  wybitny zespół kreatywnych pracowników. I to właśnie z nich właściciele są wyjątkowo dumni. Klienci chętnie korzystają z ich  indywidualnego podejścia i bezpośredniego  kontaktu. Wiedzą, że osoby obsługujące  znają ich potrzeby, gusta i florystyczne upodobania. Pracownicy długoterminowi są dobrze zintegrowani i wszyscy mówią wspólnym językiem, z sukcesem tworząc  markę firmy. Dla florystów z całego świata firma „Kwiaty-Koch BERLIN” staje się ważnym przystankiem na drodze kariery zawodowej.
Mąż Brise – Christian Koch jest natomiast odpowiedzialny za realizację zadań administracyjnych, publiczny wizerunek firmy, organizację pracy oraz międzynarodowe kontakty.

„Kwiaty-Koch BERLIN”  działa również na rynku międzynarodowym. Dlatego nie ma problemu z wysłaniem przez nich  atrakcyjnej aranżacji kwiatowej do partnera biznesowego w Nowym Jorku, Los Angeles czy Sydney.  Mają osobisty kontakt z kwiaciarniami w całej Europie, Ameryce Północnej, Australii i wielu innych krajach na całym świecie. Przez wiele lat,  stworzyli  kontakty z najlepszymi projektantami kwiatowymi.  Znają się dobrze, wymieniają między sobą zarówno doświadczenia, opinie i  nowinki zawodowe, jak również usługi. Ważnym partnerem „Kwiaty-Koch Berlin” jest też sieć „Fleurop AG”.

„Kwiaty-Koch BERLIN” posiadają referencje od  ludzi  ze wszystkich środowisk. Są lubiane i polecane przez  emerytów z sąsiedztwa, jak i ludzi ze świata kultury, sztuki, filmu, polityki i gospodarki. Dyskrecja i poufność są  również priorytetami dla firmy.

„Kwiaty-Koch  BERLIN zostały  odznaczone Grenader AWARD – nagrodą za jakość  obsługi i innowacyjny rozwój firmy rodzinnej. „Berlińska Gospodarka” wyróżniła ich za wyjątkowy wkład w rozwój wybitnych  usług i kreatywność dla sklepów, hoteli i restauracji w Berlin City-West. Wisienką na torcie jest otrzymanie od Fleurop AG 5 gwiazdek za jakość usług i tym samym  miana „Kwiaciarnia doskonała”.

Koszyk
Przewiń do góry