kurs florystyczny warszawa

Mistrz florystyki i Florysta czeladnik – egzaminy florystyczne 2023

Kurs florystyczny Warszawa

Kolejne Egzaminy florystyczne Absolwentów Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej przeszły do historii. Które to już egzaminy? Chyba już nie potrafimy policzyć, zwłaszcza, że pierwsze odbyły się 2001 roku, rok po założeniu Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej.

22 września 2023 odbyły się kolejne egzaminy praktyczne Absolwentek Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej. W tym roku były to egzaminy zarówno czeladnicze jak i mistrzowskie.

Do egzaminu, który tradycyjnie już odbywał się w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przystąpiło 8 Pań pretendujących do tyłu Mistrza florystyki i 8 ubiegających się o tytuł czeladniczy.

Każdy egzamin florystyczny poprzedzony jest długimi przygotowaniami, o których nie można tutaj nie wspomnieć.

Kurs florystyczny w Warszawie to był bardzo intensywny czas podczas których Uczennice pracowały nad swoimi projektami – tworzyły konstrukcje, cięły, wyrzynały, wierciły, ale ten wysiłek i „krótkie” noce opłaciły się, gdyż finalnie powstało wiele pięknych projektów.

Prace egzaminacyjne oceniane były przez komisję egzaminacyjną Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia. W komisji gościły: Karolina Ładyżyńska – Skrzypek jako przewodnicząca oraz Monika Szalast i Magdalena Kaczmarek-Sidor. Zawsze oceniany jest pomysł, dobór kolorów, kompozycja oraz oczywiście technika.

Absolwentki kursu Mistrz Florystyki musiały wykazać się swoimi florystycznymi umiejętnościami, wykonując prace w 4 kategoriach: wieniec, bukiet, praca tematyczna i ozdoba floralna, natomiast Panie przystępujące do egzaminu czeladniczego wykonały po 3 prace, do których należał: wieniec, bukiet oraz ozdoba ślubna.

Gala florystyczna

Zwieńczeniem kursu florystycznego i egzaminów była uroczysta gala florystyczna pod hasłem “Kind of Magic”, podczas której Absolwentki Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej nie tylko odebrały swoje dyplomy. Zaproszeni gości mogli bowiem również obejrzeć iście bajkowy pokaz kreacji floralnych zainspirowanych naturą i mistyczną krainą elfów. Widzowie na moment przenieśli się do ich tajemniczego świata, gdzie modelki – kobiety Elfy prezentowały kreacje wykonane przez Mistrzynie florystyki.
Podczas gali można było również obejrzeć pokaz ozdób ślubnych dyplomowanych Florystek z rocznego kursu Florysta.

Wystawa prac dyplomowych

Wystawę dyplomowanych absolwentów Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej można było oglądać przez cały weekend, którą w sumie odwiedziło prawie 2,5 tysiąca zwiedzających.

Szkoła Florystyczna Małgorzaty Niskiej serdecznie dziękuje za tak liczne przybycie na galę oraz na wystawę, a wszystkim Paniom serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów zawodowych!
Wyniki egzaminów w poszczególnych kategoriach oraz w klasyfikacji generalnej:

Podczas Gali goście obejrzą również pokaz ozdób ślubnych wykonanych przez naszych Florystów.


Wyniki egzaminów w poszczególnych kategoriach oraz w klasyfikacji generalnej:

Florystki
Kat. Wieniec
1. M. Jakubowska 2. M. Domasat 3. I. Liashko 4. S. Kalinka
Kat. Bukiet 1. I. Liashko 2. S. Kalinka 3. J. Rodak 4. M. Nałęcz Fijałkowska
Kat. ozdoba ślubna
1. I. Liashko 2. M. Domasat 3. M. Jakubowska 4. A. Kowalska
Klasyfikacja generalna 1. I. Liashko 2. M. Domasat i M. Jakubowska 3. S. Kalinka 4. J. Rodak

Mistrzynie florystyki
Kat. Wieniec 1. B. Lemańska 2. I. Dombek 3. M. Sulich 4. E. Chrapa
Kat. Bukiet 1. B. Lemańska 2. M. Sulich 3. J. Ostapowicz 4. D. Pukstyte-Majevska Kat.
Praca tematyczna 1. M. Sulich 2. G. Marciniak 3. E. Chrapa 4. I. Dombek
Kat. Ozdoba floralna 1. M. Sulich 2. I. Dombek 3. E. Bujak 4. E. Chrapa
Punktacja Generalna 1. M. Sulich 2. I. Dombek 3. B. Lemańska 4. E. Chrapa

Zapraszamy Cię abyś i Ty dołączyła/dołączył do tego zaszczytnego grona. Można to zrobić zapisując się na nasz roczny kurs florystyczny FLORYSTA. Nabór trwa, startujemy w lutym 2024 r. Jeśli chcesz się zapisać wskakuj TUTAJ!

Fot. Olga Borowska

Fot. Patryk Dombek (zdjęcie grupowe)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewiń do góry