Na czym polega kurs florystyczny?

Kurs florystyczny jest skierowany głównie dla osób, które interesują się kwiatami, ale też dla osób, które chciałyby rozwinąć biznes florystyczny. Podczas kursu można nauczyć się tworzyć okolicznościowe bukiety, ale też poszerzyć wiedzę i zdobyć cenne doświadczenie. Jakie są rodzaje kursów florystycznych? Na czym polega kurs florystyczny? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym odpowiadamy na te pytania.

Jak wygląda kurs z podstaw florystyki?

Kurs z podstaw florystyki jest przeznaczony dla osób początkujących, które chciałyby poznać tajniki florystyki. Uczestnicy kursu nauczą się tworzyć przepiękne bukiety, wiązanki ślubne i aranżacje pogrzebowe. Ponadto będą mieli możliwość stworzenia eleganckich kompozycji w naczyniach, jako elementu dekoracji stołów. Ciekawą propozycją jest też indywidualny kurs florystyczny. Podczas kursu można spędzić czas z mistrzynią florystyki i zdobyć cenną wiedzę z zakresu florystyki. Po ukończeniu kursu florystyki można podjąć pracę w kwiaciarni lub otworzyć własną działalność w tym zakresie.

Na czym polega zaawansowany kurs florystyki?

Kolejnym rodzajem kursu jest zaawansowany kurs florystyczny dedykowany zarówno osobom początkującym, jak i tym doświadczonym we florystyce. Podczas kursu można nauczyć się tworzyć między innymi:

  • bukiety okolicznościowe i konstrukcyjne,
  • wiązanki ślubne,
  • aranżacje w naczyniach,
  • wianki i dodatki  komunijne,
  • dekoracje auta,
  • wiązanki kondolencyjne,
  • elementy biżuterii floralnej.

Dodatkowo uczestnicy zaawansowanego kursu florystyki dowiedzą się, jak przedłużać trwałość bukietów i co zrobić, aby gąbka florystyczna jak najdłużej pozostawała mokra. Ponadto dowiedzą się, jak założyć własny biznes i poznają florystyczne triki.

Koszyk
Przewiń do góry