noimage

Świat Bukietów

I kurs  08 – 09.06.2013
„Bukiety wegetatywne”
Kto z nas nie pamięta takich momentów z dzieciństwa, kiedy latem na łące zrywało się kwiaty, a następnie wykonywało kolorowe bukiety, które niestety nie były trwałe.
Na tym kursie nauczysz się, kiedy zbierać materiał, ale co najważniejsze jak budować okrągłe bukiety, aby były lekkie, zwiewne i eteryczne, pełne wiatru, tak jak w naturze.

Część materiału będzie zbierana z łąk i pól, część zostanie zakupiona. Duży nacisk na kursie nałożony będzie na układ spiralny bez zbędnych dodatków.

Tworzyć będziemy bukiety rozłożyste… a to jest sztuka.

II kurs  13 – 14.07.2013
„ Bukiety graficzne”
Minimalizm bardzo oszczędnej grafiki, gdzie każda najmniejsza linia podkreśla następną linię, gdzie każdy kształt może być odwzorowany poprzez trawę, liść,  albo wolną przestrzeń. To bukiet trudny i stanowiący prawdziwe wyzwanie, bo wymaga wyjątkowej wrażliwości kompozycyjnej. Komponuj z Nami, Twój wysiłek będzie na pewno wart efektu.

III kurs  27 – 28.07.2013

„Bukiety konstrukcyjne i stojące”
Są takie kwiaty, które swoją klarownością, piękną linią i oddziaływaniem, ukazują całe swoje piękno, takie jak: cala, helikonie czy celozja, i aby nie zatrzeć ich obrazu, niewiele należy do nich dołożyć, aby dodatki nie ich nie przytłumiły. Wtedy, łączymy je z wszelkimi delikatnymi konstrukcjami, które dopełnią ich całą istotę, przez kwiatostan, łodygę i linię aby podkreśliły cały ich obraz.
IV kurs – 20 – 21.08.2013
„Bukiety paralelne o stylu dekoracyjnym i graficznym”
Jednym z odmian bukietów o spektakularnym wręcz wyrazie są,  bukiety paralelne, które rzadko są stosowane w kwiaciarni. Na zajęciach Florysty jest zbyt mało czasu, aby poznać tą technikę, a warto je poznać i wprowadzić do kwiaciarni, gdyż są aranżacjami bardzo ekskluzywnymi.
W ciągu dwóch dni kursu przećwiczymy bukiety o dwóch rodzajach i porządkach symetrii i asymetrii, dwóch stylach kompozycji dekoracyjnej i graficznej i o różnym przebiegu linii.
Ponad 60% w kwiaciarni to sprzedaż Bukietów. Wprowadź nowe rozwiązania, inne ich rodzaje, a nauka ich będzie dla Ciebie zabawą, ale również i wyzwaniem.
Zapraszamy na kursy wszystkich dyplomowanych Florystów!
CENA:  450,00 zł – Absolwenci Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej
Koszyk
Przewiń do góry