fbpx

Florystyka pogrzebowa

Florystyka pogrzebowa dla zaawansowanych.

kurs florystyki pogrzebowej

 

Florystyka pogrzebowa zwana często z j. angielskiego florystyką funeralną w ostatnich latach bardzo się rozwija, nabiera innego wyrazu poprzez spójne kompleksowe dekoracje kaplicy, które następnie często przenoszone są w obrządku katolickim do kościoła. Dlatego to takie ważne aby wychodzić na potrzeby klientów i być na bieżąco w aktualnych trendach.

>> ZAPRASZAMY NA NOWĄ PLATFORMĘ SZKOLENIOWĄ <<

Zakres kursu

1. Dekoracja kaplicy/kościoła

  • Różne sposoby dekoracji trumny- różne formy, „pajączek”, aranżacja opadająca,
  • Dekoracja urny
  • Dekoracja zdjęcia
  • Dekoracja kandelabrów
  • Aranżacje w naczyniu

Na dekoracje tej trudnej uroczystości najczęściej składają się dekoracja trumny, aranżacje boczne, dekoracje świeczników. Dodatkowo wykonamy jeszcze dekorację urny oraz dekorację portretu zmarłego, którą coraz częściej spotykamy na pogrzebach, również w Polsce.

Wykonamy 3 stylizacje w 3 grupach kursantów. Po ich wykonaniu, każdą z nich wykorzystamy do zaaranżowania całej dekoracji pogrzebowej. W tym celu skorzystamy z uprzejmości zaprzyjaźnionego zakładu pogrzebowego, który użyczy nam trumny i urny. Po czym każda pełna aranżacja zostanie sfotografowana przez naszego profesjonalnego fotografa.

2. Kwiatowy wieniec rzymski okrągły – różne profile i techniki,

Coraz bardziej popularny staje się wieniec rzymski w formie pełnego koła.
Trudno wprowadzić takie aranżacje w asortyment kwiaciarni, ponieważ podkłady do ich wykonywania są dość drogie. Zdradzimy Państwu kilka naszych tajemnic i trików czym i jak można je zastąpić… ?

3. Wiązanki żałobne na stojakach

To zadanie pomoże Państwu wprowadzić zupełnie nowe aranżacje do Waszej kwiaciarni. Z jednej strony nowe, ale z drugiej oparte na historii florystyki żałobnej okresu międzywojennego.

Zdradzimy Państwu również wiele naszych tryków technicznych i kompozycyjnych np. w jaki sposób przełamać opcje cenowe naszego klienta, wykorzystując relatywnie małą ilość kwiatów, tak aby jednak kompozycja pozostała kwiatową. Pokażemy różne techniki budowania profilu wieńca oraz różne sposoby komponowania całości wieńca, zwracając uwagę na odpowiednie proporcje.

Nasz kurs oparty jest przed wszystkim na ćwiczeniach. Wspólne omawianie podsumuje każde ćwiczenie. Nasi kursanci bardzo sobie to cenią. Wykorzystamy te 3 dni bardzo intensywnie, ale nagrodą będzie dla Państwa rozszerzenie i uporządkowanie nowych umiejętności w tworzeniu ciekawych aranżacji z zakresu florystyki żałobnej.

SPECJALNA OFERTA!!!

WYKUP DWA KURSY FLORYSTYKI ŻAŁOBNEJ, a otrzymasz RABAT

Florystyka żałobna cena 950 zł
Florystyka pogrzebowa 1400 zł
Razem 2350 zł
Za oba kursy czyli 6 dni pracy warsztatowej zapłacisz 2100 zł – oszczędzasz 250 zł.

********************************

Termin: wkrótce
Koszt kursu: 1400 zł.
Zajęcia odbywają się w godzinach: 8:00-17:00.
Miejsce kursu: Łomianki (k/Warszawy) ul. Kampinoska 22

Oferujemy pokoje noclegowe!

Serdecznie zapraszamy do zapisów! Liczba miejsc ograniczona.

 

*Zastrzegamy sobie możliwość do odwołania kursu z powodu niewystarczającej liczby osób.

Informacje o prowadzącym

Małgorzata Niska

Prekursorka florystyki w Polsce, współautorka podstaw programowych w zawodzie Florysta.
Założycielka pierwszej autorskiej szkoły florystycznej w kraju.
Mistrzyni Polski 1998 w układaniu kwiatów, Międzynarodowy Mistrz Polski 2000 r. Jako pierwszy florysta w Polsce brała udział we Florystycznych Mistrzostwach Europy w 2000 r. zajmując 8 miejsce, oraz w Pucharze Świata w 2002 r. plasując się na miejscu 11.   Zobacz więcej…

Galeria powiązana

Zaufali nam

Drogi Gościu !

Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI